6 Kasım 2023 Pazartesi

Uluslararası Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı (7ICEES) ve 18. Dünya Deprem İzolasyon Konferansı (18WCSI) 6-10 Kasım 2023 Tarihlerinde Antalya’da Yapılıyor

Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği (TDMD) tarafından 2 yılda bir düzenlenen Uluslararası Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı (7ICEES) ile Deprem İzolasyon Derneği (DİD) tarafından düzenlenen 18. Dünya Deprem İzolasyon Konferansı (18WCSI) bu yıl eş zamanlı olarak 6-10 Kasım 2023 ’tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilmektedir.

Konferans; AFAD, JICA, ASSISi öncülüğünde, çok sayıda uluslararası üniversite, STK ve kuruluşun desteğiyle düzenlenmektedir.

Konferansa Dünya’da deprem konusunda çalışan, 25 farklı ülkeden yaklaşık400 akademisyen, 150 özel sektör temsilcisi, 100 kamu ve STK yetkilisi ile özel sektör temsilcilerinin katılması ve konferansta önemli bir istişare ve çıktı ortamı oluşturulması öngörülmüştür.

Konferansta, Türkiye’nin afet yönetimi, yer bilimleri, inşaat mühendisliği, sismoloji, şehir ve bölge planlama ve mimarlık alanındaki çalışma ve stratejilerine bilimsel katkı sağlanması ve bu alandaki en yeni gelişmelerin değerlendirilmesi beklenmektedir.

Konferans ile ilgili detaylı bilgilere https://www.18wcsi-7icees.org/ web adresinden ulaşılabilmektedir.

Sitemizi Nasıl Buldunuz ?